ZVÍDAVCI Víš, kdo jsem? Světoví rekordmani

Kód: ZV01
380 Kč
Skladem - ihned k odeslání

Kartičková hra o zvířatech, která prověří vědomosti dětí i dospělých. Zábavnou formou se dozvíte informace, která jste možná ani netušili.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zábavná rodinná hra, ve které zjistíte spoustu zajímavých informací o zvířatech. Máte doma zvědavé dítko, která vás neustále zahrnuje záludnými otázkami? Nebo byste jen chtěli ratolestem trochu rozšířit obzory? Ukažte jim zajímavosti, které by je ani nenapadly. Jakou barvu krve má chobotnice? Které zvíře má oko větší než mozek?

V balení najdete celkem 48 kartiček o velikosti 7 x 10,5 cm. Na každé je uvedena reálná fotografie zvířete a krátká charakteristika, podle které můžete hádat, o jaké zvíře se jedná. Následují ještě doplňující informace, které mohou dítěti při poznávání zvířete pomoci. Karty jsou barevne rozdělené do 5 skupin - savci, ptáci, plazi/obojživelníci, ryby/paryby, bezobratlí). Hra je malá, lehká, takže se hodí do batůžku i kabelky a můžete ji vzít do auta nebo na výlet. Hra má navíc písmo volené tak, aby zvládli kartičku přečíst i začínající čtenáři.

 

Postup hry

  1. Přečtěte dítěti horní text v barevném rámečku a nechte ho přemýšlet, o jaké zvíře by se mohlo jednat.
  2. Pokud neví, přečtěte nápovedu (spodní text).
  3. Když dítě živočicha pozná, může si kartičku nechat.
  4. Hráči si postupně ukládají kartičky a skládají svůj tým. Ten je kompletní tehdy, když obsahuje zástupce z každé skupiny.

 

 

Tip na závěr

Pokud hrajete s menšími děmi, můžete na začátek místo textu ukazovat obrázek a dítě může identifikovat zvíře podle něj. Obtížnost hry si můžete sami regulovat podle toho, jestli ukážete obrázek, řeknete i nápovědu, budete chtít rodové nebo i druhové jméno. Jestliže chcete do zapojit trochu dynamiky, můžete každému dítěti rozdat 5 karet a dítě si pak volí, jestli chce svou kartu otočit a hádat, nebo kartu spoluhráče či z balíčku..

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.131 kg
Věk: od 4 let, od 5 let, od 6 let, od 7 let, od 8 let
Materiál: karton
Rozvíjí: znalosti o přírodě, poznávání zvířat
Typ aktivity: učení, hraní
Vhodné pro: holky, kluky
Počet hráčů: 1-6
Rozměry: 7 x 10 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Nová značka na trhu Zvídavci přináší vzdělávací karetní hry pro děti i dospělé. Hráči v rámci ní zjišťují různé zajímavosti o zvířatech, a to jak českých, tak světových. Hry jsou vhodné již od 3 let (dle zvolené varianty).