ZVÍDAVCI Víš, kdo jsem? Dinosvět

Kód: ZV07
Novinka
Značka: Zvídavci
380 Kč
Již brzy skladem
Položka byla vyprodána…

Zábavná karetní hra plná barevných obrázků a zajímavostí ze světa dinosaurů. Vhodné od 4 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kartičková hra Víš, kdo jsem? Dinosvět se zaměřuje na oblíbený svět dinosaurů. Víte, jak vypadal v druhohorách nejbližší příbuzný člověka? Který dinosaurus měl drápy dlouhé jeden metr? To a mnohem více se dozvíte v zábavné hře, která je vhodná pro děti od 4 let i dospělé.

V balení se nachází celkem 44 kartiček velikosti 7x10,5 cm s živočichy z druhohor, rozdělenými do barevně odlišených skupin:

  • Býložravci (10 kartiček)
  • Masožravci a všežravci (10 kartiček)
  • Život pod vodou (8 kartiček)
  • Život ve vzduchu (8 kartiček)
  • Kdo zažil dinosaury (8 kartiček)

U každého druhu najdete i informaci o velikosti a váze daného zvířete, stejně jako dobu, po kterou žil. Hráči si navzájem v první osobě čtou zajímavost o daném druhu a protihráč jej musí uhodnout. Např: Jsem největší z dinosaurů, které lidé znají. Vážím tolik, jako 14 slonů afrických. Jím přitom jen rostliny. Víš, kdo jsem? (Argentinosaurus)

Hra je stažena praktickou silnou gumičkou, aby se karty nepoztrácely. Je malá, lehká, takže se hodí do batůžku i kabelky a můžete ji vzít do auta nebo na výlet. Hra má navíc písmo volené tak, aby zvládli kartičku přečíst i začínající čtenáři.

 

Postup hry

  1. Přečtěte dítěti horní text v barevném rámečku a nechte ho přemýšlet, o jaké zvíře by se mohlo jednat.
  2. Pokud neví, přečtěte nápovedu (spodní text).
  3. Pokud stále netuší, můžete ukázat obrázek.
  4. Když dítě živočicha pozná, může si kartičku nechat.
  5. Hráči si postupně ukládají kartičky a skládají svůj tým. Ten je kompletní tehdy, když obsahuje zástupce z každé skupiny.

 

 

Tip na závěr

Pokud hrajete s menšími děmi, můžete na začátek místo textu ukazovat obrázek a dítě může identifikovat zvíře podle něj. Obtížnost hry si můžete sami regulovat podle toho, jestli ukážete obrázek, řeknete i nápovědu a podobně. Jestliže chcete do zapojit trochu dynamiky, můžete každému dítěti rozdat 5 karet a dítě si pak volí, jestli chce točit a hádat svou kartu nebo kartu spoluhráče či z balíčku..

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.137 kg
Věk: od 4 let, od 5 let, od 6 let, od 7 let, od 8 let
Materiál: karton
Rozvíjí: znalosti o přírodě, poznávání zvířat
Typ aktivity: učení, hraní
Vhodné pro: holky, kluky
Počet hráčů: 1-4
Rozměry: 7 x 10 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Nová značka na trhu Zvídavci přináší vzdělávací karetní hry pro děti i dospělé. Hráči v rámci ní zjišťují různé zajímavosti o zvířatech, a to jak českých, tak světových. Hry jsou vhodné již od 3 let (dle zvolené varianty).