ZVÍDAVCI Kde jsem se tu vzal?

Kód: ZV05
330 Kč
Skladem - ihned k odeslání

Kartičková hra o domácích zvířatech a jejich předcích dětem ukáže, jak vznikly některé zvířecí druhy v našich krajinách. Zároveň si mohou zahrát zábavnou hru na motivy Černého Petra.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kartičková hra Kde jsem se tu vzal? se zaměřuje na česká domácí zvířata. Děti hledají, které zvíře a jeho předek patří k sobě. Tím se učí, jak někteří živočichové u nás vznikli a díky krátkému popisu zjistí také zajímavosti o současných i minulých zvířatech. Jaká zvířata člověk vyhubil? Které naopak zpětně vyšlechtil? A kde v Česku můžeme takové druhy vidět?

V balení se nachází celkem 30 kartiček (15 dvojic) o velikosti 7 x 10,5 cm. Na každé je uvedena reálná fotografie zvířete a krátká charakteristika. Jedna karta označuje člověka s časovou osou domestikace. Hra je malá, lehká, takže se hodí do batůžku i kabelky a můžete ji vzít do auta nebo na výlet. Vhodné je od 4 let pro děti i dospělé.

 

Postup hry

  1. Rozdejte rovnoměrně všechny karty, aby měl každý hráč stejně karet.
  2. Pokud máte v ruce dvojici (domácí zvíře a jeho předek), odložte si ji stranou. Pokud děti ještě neumí číst, mohou se při hledání dvojic orientovat dle piktogramů, které jsou na každé kartě.
  3. Hráč, který má nejvíce karet, začíná. U svého souseda po levé straně si vybere jednu kartu a vezme si ji k sobě. Pokud našel dvojici, odloží ji stranou. Pokud nenašel, přidá novou kartu ke stávajícím v ruce a jede další hráč.
  4. Hráči se postupně střídají, vžd ale berou kartu od souseda po levé straně.
  5. Vyhrává ten, kdo vytvořil dvojice ze všech svých karet. Prohrává ten, komu zůstane v ruce karta člověka.

 

 

Tip na závěr

Kartičky se dají použít také na hru pexeso. Stačí položit všechny kartičky (výjma té s člověkem) obrázkem dolů a hledáte pár domácího zvířete a zvířete,  z které bylo vyšlechtěno (například husa domácí - husa divoká).

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.085 kg
Věk: od 3 let, od 4 let, od 5 let, od 6 let, od 7 let, od 8 let
Materiál: karton
Rozvíjí: znalosti o přírodě, poznávání zvířat
Typ aktivity: učení, hraní
Vhodné pro: holky, kluky
Počet hráčů: 1-4
Rozměry: 7 x 10,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Nová značka na trhu Zvídavci přináší vzdělávací karetní hry pro děti i dospělé. Hráči v rámci ní zjišťují různé zajímavosti o zvířatech, a to jak českých, tak světových. Hry jsou vhodné již od 3 let (dle zvolené varianty).