KE STAŽENÍ: Oblékání z magnetické stavebnice

Magnetická stavebnice se dá využít na mnoho způsobů. A my pro vás dnes máme tip na jednu trochu netradiční aktivitu, a to na oblékání postaviček. Níže najdete předlohy zdarma ke stažení, kde děti najdou postavičky a obrysy různých tvarů, které pak doplňují a tím postavičky oblékají. Bude vám stačí magnetická stavebnice Connetix Tiles, Coblo, Magna Tiles, MiDeer nebo kterékoli další, které jsou s těmito kompatibilní (přehled najdete v našem starším článku zde).

Pokud zrovna nemáte po ruce tiskárnu nebo jste výtvarně nadaní, můžete hlavičky nakreslit sami a tvary pod ně naskládat a obkreslit. Princip je pak stejný - děti přikládají čtverce a trojůhelníky tak, jak je znázorněno na obrázku. Barvy volí dle vlastního uvážení, takže jednou může mít postavička zelené šaty, jindy červené triko a modrou sukni.

predlohy ke stařeni

 

V sadě najdete předlohy, kde budete doplňovat čtverce či trojúhelníky na předem dané obrysy. Také zde ale najdete stránky, kde jsou znázorněny jen hlavy a děti mohou doplit kostky zcela podle své fantazie.

 

Nic tedy nebrání pusit se do nové zábavy! Pokud vám chybí magnetická stavebnice, největší výběr najdete na našem eshopu v sekci Magnetické stavebnice.

 

mceclip0-5