SROVNÁNÍ: Podvozky pro magnetické stavebnice

Magnetické stavebnice jsou fenoménem. Kromě základních kostek a dílů jsou oblíbené také podvozky pro magnetické stavebnice. S nimi můžete snadno postavit auto, kamion, autobus pro figurky či zvířátka, ale také popelářský vůz nebo bagr. Podvozky pro magnetické stavebnice vyrábí více značek. A proto jsme se rozhodli udělat malé srovnání, abyste věděli, v čem se jednotlivé sady liší a která by pro vás mohla být nejlepší.

 

Samostatné podvozky pro magnetické stavebnice naleznete hlavně u tří výrobců magnetických stavebnic - Connetix Tiles, Magna Tiles a Coblo. Na první dojem mohou vypadat stejně, ale drobné rozdíly se najdou. Takže se na ně pojďme podívat.

 

1. Vzhled podvozků

Už na první pohled se podvozky pro magnetické stavebnice liší v tom, jak se spojují.

  • U Connetix a Coblo maji podvozky závěsný systém. Můžete je tedy do sebe zaháčknout a se spojenými podvozky jezdit do různých směrů, aniž by se jen tak rozdělily.
  • Magna Tiles jsou v tomto jiné - závěsný systém nemají, ale spojují se pomocí magnetů. Tím pádem ale musí oba podvozky jezdit stejným směrem a rovně. Pokud byste zatočili, rozpojí se.

 

Zleva: zelený Coblo, červený Magna Tiles, žlutá Connetix

Zleva: zelený Coblo, červený Magna Tiles, žlutý Connetix

 

2. Síla a počet magnetů

U magnetických stavebnic hrají největší roli magnety. A to především jejich množství a síla. Co se týče síly, ta je stejná jak je u těchto tří značek zvykem - nejsilnejší jsou tedy Coblo a Connetix, poté je Magna Tiles, která má magnety o trošku slabší. 

Na druhou stranu jedině podvozek od Magna Tiles má magnety magnety i uprostřed podvozků a ne jen po stranách. Díky tomu můžete přidávat magnetické díly i doprostřed a drží.

 Zleva: zelený Coblo, červený Magna Tiles, žlutý Connetix

 

3. Kola

Třetí významný rozdíl je v kolech. Samozřejmě každý podvozek má 4 kola, jak je u aut zvykem. Connetix a Coblo mají kola více terenní a vroubkované. Magna Tiles má hladké, což může někdy mírně klouzat.

Zleva: zelený Coblo, červený Magna Tiles, žlutý Connetix

 

4. Barevné provedení

A dostáváme se k poslednímu rozdílu - barevné zpracování. Všichni výrobci mají v sadě vždy 2 podvozky, každý v jiné barvě.

 

.
.
.
.

 

Která varianta je nejlepší?

Jak je patrné z článku, každá značka má něco do sebe. Podvozky Connetix Tiles a Coblo jsou si velmi podobné, zde je rozdíl nepatrný. Magna Tiles jsou vytvořeny trochu jinak. Mají hladká kola, chybí závěsný systém, ale zase mají uprostřed magnet navíc. Záleží tedy na vás, co vámvíce sedí. Pokud chcete jezdit často s podvozky za sebou, doporučujeme spíše Connetix nebo Coblo. Vybírat pak můžete také dle barevné varianty, kde dává Magna Tiles více možností.

Více najdete také v našem videu.

 

Které magnetické stavebnice obsahují podvozky?

Pokud nechcete kupovat podvozky pro magnetické stavebnice zvlášt, můžete využít také sady, kde jsou již součástí. Connetix a Learn & Grow mají přímo sady transport, kde naleznete podvozky i magnetické díly speciálně pro tvorbu aut a jiných vozů. Další značky pak mají podvozky součástí svých v větších sad.

.
.
.
.
.
.
.