ZVÍDAVCI Víš, kdo jsem? Světoví rekordmani Expert

Kód: ZV02
380 Kč
Skladem - ihned k odeslání

Pokračovací varianta kartičkové hra o zvířatech, která prověří vědomosti dětí i dospělých. Zábavnou formou se dozvíte ještě další informace, která jste možná ani netušili.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zábavná rodinná hra, ve které zjistíte spoustu zajímavých informací o zvířatech. Víte, která ryba se umí nafouknout až na dvojnásobek své velikost? A které zvíře na světe má největší parohy? Pokračovací hra Víš, kdo jsem? Světoví rekordmani Expert volně navazuje na základní sadu Víš, kdo jsem? Světoví rekordmani a přináší ještě záludnější a složitější otázky a fakta ze světa zvířat.

V balení najdete celkem 42 kartiček o velikosti 7 x 10,5 cm. Na každé je uvedena reálná fotografie zvířete a krátká charakteristika, podle které můžete hádat, o jaké zvíře se jedná.  Následují ještě doplňující informace, které mohou dítěti při poznávání zvířete pomoci. Karty jsou barevne rozdělené do 5 skupin - savci, ptáci, plazi/obojživelníci, ryby/paryby, bezobratlí). Hra je malá, lehká, takže se hodí také do auta nebo na výlet. Hra má navíc písmo volené tak, aby zvládli kartičku přečíst i začínající čtenáři.

 

Postup hry

  1. Přečtěte dítěti horní text v barevném rámečku a nechte ho přemýšlet, o jaké zvíře by se mohlo jednat.
  2. Pokud neví, přečtěte nápovedu (spodní text).
  3. Když dítě živočicha pozná, může si kartičku nechat.
  4. Hráči si postupně ukládají kartičky a skládají svůj tým. Ten je kompletní tehdy, když obsahuje zástupce z každé skupiny.

 

 

Tip na závěr

Pokud hrajete s menšími děmi, můžete na začátek místo textu ukazovat obrázek a dítě může identifikovat zvíře podle něj. Obtížnost hry si můžete sami regulovat podle toho, jestli ukážete obrázek, řeknete i nápovědu, budete chtít rodové nebo i druhové jméno a podobně. Jestliže chcete do zapojit trochu dynamiky, můžete každému dítěti rozdat 5 karet a dítě si pak volí, jestli chce svou kartu otočit a hádat, nebo kartu spoluhráče či z balíčku.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.117 kg
Věk: od 4 let, od 5 let, od 6 let, od 7 let, od 8 let
Materiál: karton
Rozvíjí: znalosti o přírodě, poznávání zvířat
Typ aktivity: učení, hraní
Vhodné pro: holky, kluky
Počet hráčů: 1-6
Rozměry: 7 x 10,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Nová značka na trhu Zvídavci přináší vzdělávací karetní hry pro děti i dospělé. Hráči v rámci ní zjišťují různé zajímavosti o zvířatech, a to jak českých, tak světových. Hry jsou vhodné již od 3 let (dle zvolené varianty).