Trihorse Autíčko Finger Car

Kód: FINGER_CAR/MOD FINGER_CAR/CER FINGER_CAR/ZLU FINGER_CAR_1632/POL Zvolte variantu
499 Kč 499 Kč 499 Kč 549 Kč od 499 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Unikátní dřevěné autíčko české výroby, které se ovládá pomocí prstu nebo joysticku. Rozvíjí motoriku, kreativitu a soustředění. Vhodné od 3-4 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální autíčko české výroby FINGERCAR děti nejen zabaví, ale také rozvíjí. Jedná se o interaktivní hračku, se kterou děti trénují koncentraci, přesnost a působí také proti stresu. Řídit autíčko je na první pohled snadné. Ale opak je pravdou. I rovná jízda vyžaduje maximální soustředění a klid. Podle dětské psycholožky se jedná o skvělou hračku hlavně pro děti 4-8 let. Často se ale zabaví i dospělí.

Auto FINGERCAR se skládá z robustní „karoserie“ z výběrového bukového dřeva ponechaného v přírodním stavu v atraktivních barvách. Autíčko má velmi přesné zpracování a výjimečnou konstrukci zavěšené nápravy, díky čemuž lze snadno měnit směr. Nápravy FIngercar jsou volně uloženy, takže se s autíčkem jede jednoduše i při nerovnosti povrchu. Součástí balení je také dřevěný joystick.

 

Jak Fingercar funguje?

Fingercar má ojedinělou konstrukci a ovládání, které jinde ve světe nenajdete. Směr jízdy meníte pouhým nakládněním do stran. Fingercar můžete ovládat buď pomocí prstu, který vložíte do autíčka, nebo joyisticku, který je vhodný spíše pro začátečníky a malé děti. I tak je ale třeba se pořádně soustředit, obzvláště pokud jedete po určité dráze.

 

K čemu je Fingercar dobré?

  • rozvíjí soustředěnost - dnes mají děti okolo sebe spoustu podnětů a soustředit se na hru může být těžší, než dříve. Fingercar ale učí děti být "tady a teď". Chcete s autíčkem jezdit? Pak se na něj musíte soustředit. 
  • rozvíjí grafomotoriku a jemnou motoriku 
  • rozvíjí kreativitu - autíčko můžete využití při tvoření. Stačí zasunout do otvoru fix a snadno budete kreslit a vytvářet originální obrázky.
  • uklidňuje - tím, že se děti musí na jízdu soustředit, se během chvílie zklidní. A to i ti, kteří běžně neposedí nebo jsou roztěkaní
  • pozitivně působí na prostorové vnímání ruky, zrakovou paměť a synchronizaci těla a mysli současně
  • zábavná pomůcka při syndromu ADHD na rozvoj pozornosti a soustředění

 

Jak Fingercar využití?

Nejčastěji se Fingercar používá na hraní. Ale tím zábava nekončí. Můžete také:

  • závodit - kdo nejrychleji zdolá určenou dráhu? kdo nejdříve dojede do cíle? kdo pojede nejpřesněji po navržené dráze?
  • tvořit - vsuňte do autíčka fix a můžete se pustit do kreativního tvoření. Můžete dokoupit papírové dráhy a tvořit opakovaně.
  • objet dráhu - společně s autíčkem můžete pořídit puzzle, ze kterých postavíte dráhu. Kdo zvládne jen po nakreslených linkách? Udržíte se na silnici?

 

Interaktivní hračka Fingercar získala v Polsku ocenění Hračka roku 2020.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Hračky
Záruka: 2 roky
Věk: od 3 let, od 4 let, od 5 let, od 6 let, od 7 let
Materiál: dřevo, ostatní
Rozvíjí: jemná motorika, koncentrace, kreativita, přesnost
Typ aktivity: hraní, tvoření
Vhodné pro: holky, kluky
Rozměry: 14 x 14 x 6,5 cm

Představení autíčka Fingercar

Rozhovor s psycholožkou o Fingercar

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: