Rostliny okolí lidských sídel

Kód: PDK45
345 Kč
Skladem - ihned k odeslání

Sada 23 originálních ilustrovaných karet o rostlinách z našeho okolí. Sada je vhodná pro děti od 5 let i dospělé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sada poznávacích karet Rostliny okolí lidských sídel obsahuje 23 druhů rostlin na které narazíme v našem okolí, ať už ve městě nebo na vesnici. Na jedné straně karet je obrázek a na druhé straně mnoho informací o dané rostlině. Abyste věděli, že nekupujete zajíce v pytli, ale karty v pytlíčku, můžete si karty prohlédnout ve videu níže. 

 

Jedinečný obsah karet

Všechny ilustrace na kartách jsou autorské a byly vytvořeny na míru tak, aby se podle nich rostliny dobře určovaly. Všechny ilustrace vznikaly podle živých rostlin.

V kartách najdete informace, které nenajdete nikde jinde, protože vycházejí ze zkušeností botanika. Každý botanik byl někdy na začátku, takže ví, jaké znaky jsou nejdůležitější a které lze pominout. V textu najdete mimo jiné poznámky o možných záměnách s jinými druhy. Pokud má rostlina nějaké jedinečné znaky, jsou taktéž uvedeny.

Kartičky mají jedinečný design. Na přední straně není uveden název druhu. Díky tomu si lze velice jednoduše procvičovat znalost jednotlivých druhů, správné jméno odhalíme jednoduchým otočením kartičky. V neposlední řadě jsou kartičky krásné i pro vystavení v interiéru.

Ideální formát, velikost a povrchová úprava

Karty mají velikost 105x148mm, tedy formát A6. Tento formát je dostatečně velký, aby na něm byly patrné všechny důležité detaily. Zároveň je ideálně skladný pro to, aby se karty daly nosit všude s sebou, vejdou se i do toho nejmenšího batůžku. Karty mají zakulacené rohy, takže se s nimi dobře pracuje a rožky se neohýbají. Pro výrobu karet byl použit křídový papír o gramáži 350g/m2, což spolu s povrchovou laminací podstatně zvyšuje jejich odolnost.

Praktický pytlíček

Kartičky jsou dodávány v plátěném pytlíčku, který je neocenitelný pokud chceme vzít karty s sebou do přírody. Nemusíme se tak bát, že se nám karty poškodí, když je dáme do batohu spolu s ostatními důležitými věcmi. Pokud chceme mít karty neustále při ruce, stačí přidat karabinku a můžeme karty připnout jednoduše na batoh. Díky pytlíčku se nemusíme bát, že je cestou někde poškodíme.

Pytlíček je vyroben v České republice v chráněné dílně. Materiálem pytlíčku je 100% bavlna. Všechny švy jsou krásně začištěné a lze jej samozřejmě prát (podle pracích symbolů uvedených na štítku uvnitř pytlíčku). Může vám tak sloužit opravdu hodně dlouho.

 

 

Články na blogu:

TIPY: Aktivity pro děti na jaro

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.165 kg
Věk: od 5 let, od 6 let, od 7 let, od 8 let, od 9 let
Rozměr: 10,5 x 15 cm
Rozvíjí: znalosti přírody

Rostliny okolí lidských sídel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: