VILAC Hmatej a najdi - Farma

Kód: V52410
719 Kč –16 %
vilac-hmatej-a-najdi-farma-1
719 Kč –16 % 599 Kč
Skladem - ihned k odeslání

Oblíbená didaktická hra, která rozvíjí dětskou představivost a smysly, tentokráte s motivem farmy a zvířat. Děti hádají pomocí hmatu skryté předměty v pytlíku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Didaktická hra Hmatej a najdi obsahuje kyblíček, ve kterém jsou různé dřevěné předměty s motivem zvířat. Menší děti mohou hrát tak, že strčí ruku do kyblíčku, nahmatají předmět a snaží se ho vlastními slovy popsat. Starší děti pak mohou hru hrát ve formě lota nebo binga, protože součástí balení jsou také kartičky s obrázky jednotlivých předmětů. Celá hra je vyráběna ekologicky a šetrně k přírodě.

  • Obsah balení: 21 předmětů ze dřeva, 20 kartiček s obrázky, kyblíček se sáčkem 
  • Počet hráčů: 2-5
  • Věk: 2-6 let


Návod ke hře

 

Hmatej a najdi + bingo

První hráč si vezme kartu z hromádky. Poté musí sáhnout do sáčku a podle hmatu najít dřevěný dílek, který odpovídá obrázku na kartě. Pokud vybere správný dílek, kartu si ponechá a na řadě je druhý hráč, který opět začíná tažením karty z hromádky. Pokud ale první hráč vybere nesprávný dílek, musí svou kartu předat dalšímu hráči, který se musí pokusit najít správný dílek. Po každém kole se dílky vrací zpět do sáčku. Když už na hromádce nezbývá žádná karta, určí se vítěz. Vyhrává hráč s větším počtem karet. Pozor! Pokud jeden z hráčů náhodou vytáhne dílek ve tvaru muchomůrky, musí všechny své karty vrátit na hromádku! Aby se děti lépe seznámily s hmatáním předmětů, můžete upravit pravidla dle vlastního uvážení:

  • 1 – Začněte s malým množstvím dřevěných dílků.
  • 2 – Dovolte jim podívat se do sáčku.
  • 3 – Poté hru opět udělejte o něco těžší, nedovolte dětem nahlížet do sáčku.
  • 4 – Přidejte do sáčku více dílků.
  • 5 – Nakonec, až si děti na hru zvyknou, hrajte podle tradičních pravidel.

 

BINGO variace

Složte 4 karty do kruhu a vytvořte jeden nebo více herních polí pro každého hráče. Jeden z hráčů nebo rodič vytáhne dílek ze sáčku a vyvolá ho. Hráč, který má kartu odpovídající tomuto vyvolanému dílku, si jej vezme a položí na svou kartičku. Hráč, který jako první zaplní své herní pole, vyhrává!

Doplňkové parametry

Kategorie: Stolní hry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.67 kg
Věk: od 2 let, od 3 let, od 4 let
Materiál: dřevo
Rozvíjí: slovní zásoba, jemná motorika, představivost, smysly
Typ aktivity: hraní
Vhodné pro: holky, kluky
Počet hráčů: 2-5
Rozměry: 16 x 16 x 16 cm
Rozvíjí: motorika, představivost, smysly

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský výrobce hraček pro děti Vilac má na svědomí dřevěné hračky, které mají dokonalý design a jsou také propacované do každého detailu. Na trhu působí už více než 110 let a za tu dobu potěšili děti v různých koutech světa.