SROVNÁNÍ: Svítilna a promítací baterka MiDeer

Promítací pohádky jsou oblibenou aktivitou nejen za dlouhé zimní večery. Stačí zacvaknout kotouček s vybraným příběhem a můžete se ihned pustit do světa fantazie, kouzel a šťastných konců. Nejčastěji jsou promítací pohádky zpracované formou baterky. Ale oblíbené jsou také svítilny. V čem je rozdíl? Která je lepší? Co se vyplatí? Tak právě na to se nyní podíváme...

 

Promítaci baterka MiDeer

 

Promítací baterka MiDeer je malá, lehká a dětem padne snadno do ruky. V balení najdete kromě baterky také kotoučky se 4 pohádkami (O Třech prasátkách, O Červené karkulce, O Kočce a lišákovi a O Ošklivém káčátku). Dokoupit pak můžete sady s dalšími 4 pohádkami - například Kotoučky 2 (obsahuje pohádky O Malence, O Pinocchiovi, O šťastném princi, O Popelce) nebo Kotoučky 3 (obsahuje pohádky O klukovi, O Perníčkovi, O řepě, O cestě do vesmíru).

 

Jak baterka funguje?

Stačí vzít do ruky kotouček, odsunout ochranný kryt baterky a zasunout na vzniklé místo kotouč tak, aby vystouplý hrot akorát zapadl do připraveného místa. Zapnete pomocí zeleného tlačítka baterku a můžete promítat. Pokud by byl obrázek rozmazaný, můžete otočit zelenou hlavicí a obrázek zaostřit. Mezi jednotlivými obrázky se posunujete otočením ozubeného kolečka.

IMG20230105134118

 

 

SHRNUTÍ

+  malá, lehká, skladná

+  dobře se drží i nejmenším dětem

+ vleze se do kapsy nebo batůžku

+  nižší pořizovací cena

-  součástí balení jsou jen 4 kotoučky

-  ostatní je třeba dokoupit

-  baterku musíte u promítání neustále držet v ruce

-  kotoučky se malým dětem trochu hůře otáčejí

 

 

Dětská svítilna a promítačka

 

Dětská svítilna je částečně na stejném principu jako promítací baterka. Opět zde máme kotoučky, na kterých můžeme díky protáčení sledovat různé pohádky. Kromě toho ale tento přístroj funguje také jako přenosná svítilna, projektor noční oblohy nebo noční světlo, pokud by se děti bály třeby samy v pokojíčku. Má časovač a po 15 minutách nečinnosti se sama vypne, aby nesvítila zbytečně celou noc.

 

 

U obu variant platí, že můžete promítat na zeď, strop nebo třeba skříň. Ale mělo by se jednat o jednobarevné a ideálně i světlější pozadí.

 


 
 
/detska-svitilna-a-promitacka-s-12-pohadkami/
569 Kč
MiDeer Dětská svítilna a promítačka s 12 pohádkami
//promitaci-baterka-pohadky/
325 Kč
Promítací baterka - Pohádky